Archiv

úterý 2. ledna 2007

Vánoční R.R. s Luckou a s Robem

Letošní vánoční svátky jsme si užili hlavně proto, že domů do Čech přiletěli naši mladí Chaplinovi - moje ségra Lucka s manželem Robem. Bydlí v Chatanooga, na hranících Georgie a Tennessee, až tak často se nevídáme, takže to byly vzácný společný chvíle:-) Byli tu jen na 12 dní, z toho týden jsme strávili v Orlickejch s ostatníma ségrama, švagrama, neteřema, synovcem, prarodičema...


Rob je někdy trochu agresivní... zvlášť když musí čekat na dárky... ale jinak je hodnej;-)

Štedrovečerní přípitek před večeří - ne že by mi alkohol nechutnal... ale prostě nechutná, proto ty bublinky:-)Nadšení z nadělení pod stromečkem... nebo spíš z možnosti sdílet tu radost společně (a ne jen přes internet či telefon) :-)


Po devíti měsících zase všechny spolu - nás pět sester... (Zleva: Lydie, Lucie, já, Marta, Jana)


Naše krásná a nemocná Majdalenka...

Sněhu žel nebylo dost na pořádný ježdění, ale my jsme si ho s naší roztomilou Emičkou užili bezvadně:-)


Tak přemejšlím, co mi tenhle rok přinese... Ve výhledu nemám nic, na co bych se nějak výrazně těšila. No dobře... červnové svatby mé kamarádky se nemůžu dočkat:-) a prázdniny u Lucky snad taky vyjdou a budou pěkný. Ale pomyšlení na maturitu a zkoušky mě dost stresuje... Takže... jdu se snažit a modlit. Nemyslím si, že nějaký pravidelný modlení za tuhle "zkoušku dospělosti" mi pomůže k prožití zázraku a já přijdu jak slepá k houslím ke čtyřem jedničkám... Jen vím, že abych měla pevnou vůli, soustředění a požehnání v tom, co mě čeká, potřebuju víc než učebnice, zájem a čas. Bez Božího požehnání marné lidské namáhání... ;-)
Na tenhle rok jsem si vytáhla verš z Leviticus 18, 5: "Budete dbát na moje nařízení a na moje řády. Člověk, který podle nich bude jednat, bude z nich žít. Já jsem Hospodin." Možná by si někdo řekl, že to není moc povzbuzující, ale není to žádný křesťanský horoskop;-) Já ten verš chápu a dokonale mu rozumím, když ho vztáhnu na svůj život.

Takže.... hurá do roku 2007! :-)

Žádné komentáře: